Dovolená | Last Minute | First Minute | Exotika | Tábory | Zážitky |

IČO 07888937
info@felizatravel.cz

Maroko letecky (fly and drive) ***

kufr

Termín:23.02. (Ne) - 01.03. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:801731

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 13 990 Kč

Poloha
Co je Fly and Drive zájezd?
Poznávací zájezd pro individuální cestovatele se zajištěnými službami - letenkou, hotely a
zapůjčením automobilu.
Váš itinerář je připraven tak, že vám nabízí možnost poznat nejzajímavější místa v dané destinaci, ale zároveň vám ponechává dostatek volnosti na vlastní přání a nápady, kam se zde ještě vydat.
Potřebné doklady k zapůjčením vozu:
- Platný řidičský průkaz
- Platební karta
Program
1. den: Dopoledne/odpoledne (dle aktuálního letového řádu ve Vámi vybraném termínu) odlet z Prahy do Maroka. Přílet do Marrakeše, vyzvednutí auta a odjezd do hotelu v Marrakeši. Ubytování ve večerních hodinách.
2. den: Po snídani doporučujeme se vydat na prohlídku Marrákeše. K nejzajímavějším památkám města patří: Mešita Koutoubia, která má 77 m vysoký pískovcový minaret. Jedná se o nejslavnější sakrální stavbu z doby říše Almohádovců, jejíž základní kámen byl položen již roku 1158. Palác Bahia s nádhernou štukovou výzdobou a cedrovými dřevořezbami, kde se mimo jiné nachází i známé Saadské hrobky. Zahrady Agdal, které jsou plné citrusů, fíků, meruněk, granátového jablka a olivovníků. Vynechat byste neměli ani návštěvu staré čtvrti - Mediny, kde budete procházet bludištěm uliček a malých náměstíček. Prohlídku města doporučujeme zakončit na náměstí Jama al-Fnaa (Unesco). Odpoledne přejezd do Ouarzate (cca 200 km).
Čeká vás cesta přes Vysoký Atlas, nejvyšší hory severní Afriky. Když překročíte pohoří Atlas, čeká vás město s příznačným názvem "Brána do pouště" neboli OUARZAZATE. Město ve výši více než 1000 metrů, stojí na rozhraní Atlasu a Sahary. Jistě neodoláte navštívit vesničku (ksar) Air Benhaddou, kde se natáčely velkofilmy jako Mumie, Království Nebeské, Hanna, Gladiátor, ale i Hra o trůny.
3.den: Dopoledne se již vydáte na cestu do nitra Sahary. Chladný vzduch pohoří Atlas pomalu vystřídají pouštními písky rozpálený saharský vzduch. Než dojedete do nitra Sahary zastavte se v malém ráji - kaňonu TODRA. Obrovské řeky, které kdysi tímto územím protékaly, připomínají už jen kaňony, které vyryly do skal. Doporučujeme příjemnou procházka kaňonem, který patří mezi nejkrásnější místa země.
Odpoledne příjezd do ERFOUD: oázy v poušti Sahara, jejíž okolí připomíná krajinu na Marsu. Ne nadarmo se právě zde simulují podmínky života na této planetě.
Ubytování v Erfoudu (denní přejezd cca 300 km).
4.den: Opustíme poušť Sahara a vydáme se na sever, přes neustále se měnící krajinu. Poušť vystřídá zeleň a tunelem legionářů se dostaneme do druhého královského města na naší cestě. Už večer budeme plní očekávání pozorovat život ve FÉS. Ubytování v hotelu ve Fesu (přejezd cca 420 km).
5.den: Dopoledne prohlídka města Fez. Město Fez bylo založeno v 9. století a je domovem nejstarší univerzity na světě. Celé město včetně jeho nejstarší části - Medina Fez el Bali je zapsáno ve světovém dědictví UNESCO. Vydáme se na objevování spletitého labyrintu uliček Mediny, prohlídneme si zde mozaikovou kašnu Nejjarine a nejznámější svatyni v zemi, kde je uložená hrobka vládce Moulay Idriss II. Poté můžete pokračovat úzkými uličkami, které vedou židovskou čtvrtí Mellah až na předměstí, kde se nachází Královský palác. Z opevnění paláce se vám naskytne neopakovatelný výhled na celé město.
Odpoledne krátký přejezd (cca 65 km) do dalšího města - Meknes. Meknes je bývalé královské města za doby vlády Moulay Ismaila, který toto město vybudoval. Meknes je známé jako město stovek minaretů a je zařazeno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Určitě si prohlídnete zachovalou městskou bránu Bab Mansour, která je architektonicky nejhodnotnější v Meknesu. Dále pak mauzoleum vládce Moulay Idriss a náměstí El Hedhim. Přenocování v hotelu v oblasti Meknes.
6.den: Dnes budete pokračovat do hlavního města země, do Rabatu. Po odjezdu z Meknes si můžete udělat krátkou odbočku do Voubilis - nejzachovalejšího antického města v Maroku. V Rabatu vás může zaujmout královský palác, mauzoleum Mohammeda V, antické ruiny Chellah a Hassanova věž. Projděte se uličkami středověké pevnosti Kasbah of Udayas i přilehlými zahradami.
Ubytování v Rabatu (přejezd cca 160 km).
7.den: Ráno přejezd do Casablancy (90 km). Casablanca je největší město a přístav Maroka. Je zároveň nejdůležitější základnou Královského námořnictva Maroka. Zde budeme mít možnost vidět např. elegantní bulváry francouzské koloniální čtvrti Nouvelle, náměstí Mohameda V, centrální tržiště, čtvrť Habbous, moderní rezidenční a pobřežní čtvrť Anfa, třídu Ain Diab a poté největší mešitu v Maroku - mešitu Hassana II (pohled zvenčí). Přenocování v hotelu v oblasti Casablancy.
8.den: V případě zájmu si můžete dopoledne zajet do letoviska El Jadída, které se nachází jižně od Casablancy na pobřeží Atlantického oceánu. Dále se pak vydáte na cestu do Marakeše (celkem cca 320 km). V podvečer odlet z Marakeše zpět do ČR (u nědělních odletů je odlet z Marakeše dopoledne).

Ubytování
Cena zájezdu je kalkulována pro min. 2 osoby, které jsou ubytovány v 2-lůžkovém pokoji.
V případě účasti 3 osob je zajišťován 3.lůžkový pokoj.
V případě účasti 4 osob jsou zajišťovány dva 2-lůžkové pokoje.
Cena zahrnuje
letenku Praha - Marakeš a zpět
malé palubní zavazadlo
7x nocleh v hotelu 3* nebo 4*
7x snídani
pronájem vozu na 7 dní
podrobný itinerář k trase zájezdu
Cena nezahrnuje
PHM a dálniční poplatky
místní poplatek (zpravidla 1-2 Eur / osoba / noc), platí se na recepci hotelu

Maroko letecky (fly and drive) ***

destinace: Maroko, Maroko

termín:23.02. (Ne) - 01.03. (Ne) 2020 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Maroko letecky (fly and drive)
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
cena zájezdu13 990 Kč0 Kč
Příplatky
3. osoba12 990 Kč0 Kč
4. osoba12 990 Kč0 Kč
zavazadlo k odbavení 20 kg1 400 Kč0 Kč
Komplexní pojištění - Kooperativa560 Kč0 Kč
palubní zavazadlo 10 kg390 Kč0 Kč
Asistence pro případ nekorektně proběhlých letů
Předplacená služba Letový asistent ClaimCloud Vám zajistí asistenční služby pro případy zpoždění letu, zmeškání návazného letu, zrušení letu, odepření nástupu či zpoždění, poškození nebo ztráta zavazadel. V rámci těchto služeb můžete získat až 1220 EUR dle typu problému na základě nařízení (ES) č. 261/2004 či Montrealské úmluvy. Asistenční služby jsou následně zcela zdarma.
PopisCenaPočet
0 Kč
99 Kč
249 Kč
Objednáním služby vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Slan Tour, s.r.o. IČO: 25118889
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...